çocuk beslenmesi Çocugunuzun saglikli olmasina yardimci

Çocugunuzun yedigi yemek kendi hayatinin geri kalani için sadece simdi degil, ayni zamanda önemlidir. Küçük bir çocuk, oyun büyümek ve saglikli bir vücut olusturmak için enerji için gidalarin çesitli türleri ihtiyacimiz olacak. Kaslar ve kemikler yasamin ilk on bes yil içinde olusturan ve gidalarin Dogru tür yeme ve akilli beslenme de dahil olmak üzere zaman çocugunuzun hastalik önlemek için ve hastaligin bazi türleri önlemek olasiligi daha yüksektir.

Çocugunuzun beslenmesi

Çocugunuzun beslenme sizinle baslayacak. Bu çocuk ne yemek yiyecek görmek için gidiyor ve onlari yemek için daha çok zaman ve çocugunuzun o sizi takip görür bu aliskanliklardan kendi aliskanliklari insa edecek. Sen git kahvalti yerseniz, her zaman, çocugunuzun bu normal ve ok hissedeceksiniz, ama iyi beslenme temelleri için her sabah kahvalti için oturarak edilmelidir. Eger tahil bir kase yeme veya bir bardak meyve suyu tadini çikariyor, bes dakika daha iyi beslenme aliskanliklari tesvik edecektir alarak. Bile

Çocugunuzun sagligi için beslenme

Saglikli baslangiçlar meyve, sebze ve et iyi bölümleri ile baslar. Gida piramidi çocugunuzun gidalarin çok çesitli yemek ögrenmek böylece yasamin erken dönemlerinde önemli olacak, ve gidalar sadece onlar tadi gibi ve görünüyor. Çocugunuzun hayatinda birçok seçenek vererek onlari uzun vadede onlar için daha iyi yiyecekler seçmenize yardimci olacaktir. Saglikli çocuklar her yemek için hamburger ve patates yemek için gidis degildir, ancak beslenme gibi meyve gibi insaatçilar, sebze, et, ve bu insaatçilar varyasyonlari ile çok yönlü yasam olacaktir.

Çocugunuzun beslenme bilinci için iyi aliskanliklar Ögretim okuma etiketleri ile baslayacak. Hakkinda koruyucu ve katki yiyorsun gidalarin bazi vardir, ve daha sonra büyüdükçe çocugunuz bu konuda konusmak ögrenin. Tüm dogal, ya da beslenme konusunda anlayislarini saglam bir baslangiç ??için çok az koruyucu içeren besinler içerir.