çocuklar disiplin nasil

Çocuklar disiplin çok zor bir süreçtir. Eger belli bir siniri ulasmis Normalde Eger dürtü ve davranislar degildir zaman çocuklara bagirma günaha hissediyorum, bu genellikle olur. Bundan sonra ne olursa olsun, siz ve çocuklariniz için çok zarar verici eylem olabilir. Onlar size göz ardi ya da bu nedenle düsünüyorum zaman özellikle, gerçekten çok zor. Burada, ne kadar olumlu kisa ve uzun vadeli davranis verimlilik ile basarili bir sekilde çocuklara disiplin ögretecek birkaç ipucu vermek.

Kendimi bir baba degilim ve fazla 7 yil boyunca benim çocuklarim ile ilgili olmustur, bu yüzden dogru sekilde tedavi ve disiplin çocuklar için nasil benim bilgi paylasmak için iyi bir fikir olacaktir rakam. Örnegin esim, o da sey yapmadim her zaman onlara bagirma için kullanilan ve aslinda çocuk gibi davraniyordu. Orada bagiriyor ve bir çalisma için çalisiyor mücadele ve daha da rahatsiz edici zaman çok Evinizde rahatsiz edicidir, okumak veya pratik sessizlik ve konsantrasyon gerektiren baska bir sey yapmak. Esim ve ben arasindaki fark Ben yaptim diye bagirdi ve onlara, ama isin garibi onlar bana daha ondan daha dinledi. Neden, diye sorabilirsiniz? Ben babasi çünkü o korku oldu? Belki de! Ben ilk etapta bu korku tesvik etmedi ama benim çocuklarim tehdit hiç, ben ciddi bir sesle açik ve saygiyla onlari konustuk ve onlar dinledi nedeni bu. Onlara saygi.

Basit adimlar takip etmek.

(1) onlara bagiriyor durdurun. Düsünün ve çocuklariniz ile sorunun ne oldugunu analiz, çocugunuzun ögrenmek istediginiz planliyoruz.

(2) Çocugunuzun bilmek zorunda, onun / yasi, karakter mizaç ve kisilik dikkate alir. Da göz önünde cinsiyet alin, siz erkek bir kadin yapmak ayni sekilde degistiremezsiniz.

(3) uygun bir ceza ile kabul edilemez bir davranis Koordinat. Bu o çöp almaya unutursam onun / onu cep telefonu veya TV götürmek için adil degil.

Simdi bunu anlamaya degil varsa (4), çocugunuzun konusun: iletisim bütün bu çile anahtaridir. Onlari daha iyi anlamak mümkün olacaktir.

(5) iyi davranis ödüllendirin. Aslinda o da davraniyor eger çocuk ödüllendirmek gerekir. Onlar davranmak bir yarar aliyorsaniz eger iyi onlar tekrar tekrar yapiyor üzerinde tutmak ve olacak, güven bana.

(6) büyük ya da küçük her kural ihlali, üzerine serin kaybetmeyin. Bu çocuk kötü davranis ya da kötü egilimleri bazi tolere ögrenmek zorunda.

(7) Yine, sizin ve çocuklarinizin açik arasindaki iletisimi tutmak zorunda. Onlarla konusun ve kural kirdi neden isteyin.

(8) Eger büyük olasilikla yapacak farkli yas ve kisilik çocuklariniz varsa. Birbirinden ayirt etmeyin.

Planlari ve teknikleri çalismiyorsa (9), hiçbir kosulda pes etmeyin. Onlari daraltin.

(10) Çocugunuzun saygi.