Çocuklarinizin vicdan zenginlestirmek için 5 büyük yol

Çocuk merakla yasiyoruz. Bunlar sezgi ile dogal yetenekli hayatta pek çok sey, ögrenmek ve bulduklari her seyi dogru açin.

Her sey onlar için ilginç gibi görünüyor. Onlar çok sey hakkinda bilmek istediginiz nedeni budur. Gerçekten iyi bir gelisme bir isareti.

Ebeveynler, çocuklarin ruhsal deneyimler almanin büyük bir araç olacaktir onlarin vicdan, gelistirmelerine yardimci olmak gerekir. Bu vasitasiyla, benlik saygisi ve ahlaki degerleri hakkinda bilgi edineceksiniz.

Tabii ki anne çocuk hayatta iyi degerlere asina ve istiyorum. Veli olarak, daha sonra ne yapabilirim? Iste onlarin vicdan zenginlestirmek için yapabileceginiz 5 yolu vardir:

• iyi örnekler verin. Diyorsunuz ve her gün, dünyanin hakkinda ne düsündügünü yansitan ne. Eger iyi seyler derseniz, çocuklariniz aynisini yapacagiz. Çocuk büyük taklitçileri vardir. Her zaman her yerde güzel seyler söylemek ve yapmak için önemlidir.

• onlar konusurken dinleyin. Bazen çocuk “Anne, günes uyku gece gelince? Yok” Onlari dinleyin ve ciddi cevap gibi yetiskinlere saçma bir ses, soru sormak, “Günes uyku degildir. Dünyadaki diger yerlerde parlar. “Dinleyerek, çocuklarin ailelerinden saygi hissedeceksiniz.

• mutluluk göster. Çocuklarla tüm mutluluk ve pozitif enerji ve düsünceleri göstermek ve paylasmak. Mutlu iseniz, onlar da mutlu. Bunu yaparak, çocuklarin yasam eglenceli oldugunu ögreneceksiniz.

• doga onlari tanitmak. Birbirine bagli ve bunun için bir neden var oldugunu tüm seyler dünyada ne söyleyin. Örnegin, su bitkileri ve bitkilerin diger canlilar için besin kaynagi olan sulama için gereklidir.

• sizin kurallari esnek olun. Çocuk ne yapmalari gerektigini hakkinda bilgilendirilmelidir. Ancak, her zaman onlarin gelisimi üzerinde önceden haber almak. Onlar ne yapmak istediginize karar verebilirsiniz zaman olacaktir. Lütfen kurallara esnek varlik olarak, çocuklarin neseli ve etkileyici kalacak.

Bu 5 ipucu aslinda yürütmek kolaydir. Sadece sira çocuklarin anne ve arkadas olarak kendinizi koyun.

Yine, çocuklar iyi taklit oldugunu unutmayin. Eger kötü bir sey yapmak ya da söylemek kez, onlar ayni seyi ya da diyecekler ki büyük bir sans var.