ebeveyn stres – IT_ ile nedenleri ve anlasma tanimak

Stres getirmeyi beceremedi hissediyorum herhangi bir fiziksel ya da duygusal talep olarak tanimlanir. Bazi stres hayatin normal bir parçasi olsa da, asiri stres verimlilik engeller ve fiziksel ve duygusal saglik azaltir, bu yüzden kontrol altinda tutmak için yollar bulmak önemlidir. Bir ebeveyn olarak yasam ezici bir çogunlukla öngörülemeyen ve kontrol edilemeyen görünüyor zaman Ebeveyn Stres o anlari olarak tanimlanir. Bu kötü muamele ve kötü ebeveyn-çocuk iliskileri ile iliskili oldugu gösterilmistir çünkü ebeveynlik stres önemlidir. Ana stres küçümseyen ebeveynlik için tek en büyük faktör ve ayni zamanda da çocuklarin davranis ebeveynlerin olumsuz atiflar ve bir sonucu olarak çocuk kötü davranis düsük tolerans yol açabilir olumsuz bir ruh hali ile iliskilidir, Veli stres Çocuk Stres . Böylece, ebeveynlik stres öncüleri anlamak için çocuk gelisimi ve uyum, hem de ebeveyn ayari için potansiyel etkileri önemlidir.

Stres kaynaklari bulun ve onlardan DEPLASMAN kalmak: stresle basa çikmak için en iyi yollarindan biri. Stres nedenleri bilmek daha az stresli hale getirmek için harekete geçmek gibi, güçlü bir bilgidir. Ebeveyn stres yaygin nedenlerinden bazilari sunlardir:

Sosyal Izolasyon: Bu anne-babalar çocuklarinin ya da rolleri zevk yok degil, ama ebeveynlik duygusal ücretli anne bugün genisletilmis bile genellikle nispeten sosyal izole edilir ve her zaman toplumdan destek yok veya kismen, çünkü yüksek olabilir aile. Ebeveyn stres olumsuz önemli ölçüde sosyal destek iliskilidir. (Özellikle tek ebeveynlik) paylasmak birinin eksikligi önemli ana strese neden olabilir.

Kendi Ihmal: Anne Baba stres bizi kendi ihtiyaçlarini ihmal neden olur. Her zaman listenin en altinda kendinizi ve talepleri koyarak, önemli bir strese neden olabilir hayal kirikliklarinin, kadar kazik neden olacaktir. Bu sonuçta çevrenizdeki tam ihmal bitebilecegini ve temel ihtiyaçlarini bile çocuklar bir araya geldi degildir.

Finansal zorluklar: sizin için bakmak için çocuk var, özellikle bugün karsi karsiya gibi zor zamanlarda, is veya asiri borç kaybina strese neden olabilir. Eger zor zamanlarda karsi karsiya olmasa bile, anne-babalik stres güçlü mali sikinti algisi etkilenir. Ebeveynlik stres bir temel özelligi, bu talepleri karsilamak için bu rolü ve kullanilabilir kaynaklara erisim taleplerini üst algisi arasinda bir dengeyi fikirdir.

Çocugun duygulari için ilgili eksikligi: Bu sorunlara neden çocuklu sinirlari ayarlamak için ihtiyaç degil, ebeveyn istekleri ile itaat ve uyum talep lehine bir çocugun duygu ve ihtiyaçlari için tekrar göz ardi olan dublör duygusal zeka ve gelisme olabilir. Bu gençler durumunda geçerlidir, bu tür siki yaklasim isyan yol ve ana strese neden olabilir nerede.

Stres hayatta kaçinilmaz oldugundan, azaltmak ve önlemek stresli olaylar ve strese olumsuz tepkiler azaltmak için yollar bulmak için önemlidir. Anne sadece algi degistirirseniz ebeveyn stres yarisi azaltilabilir. Bir kere hayat her zaman oldugu gibi planlanan gitmeyecek fark, bir anne ya da baba olmak ile birlikte stres bazi azaltmak için baslayabilirsiniz. Etkili bir ebeveyn stresle basa hangi yaygin yollarindan bazilari sunlardir:

Zaman yönetimi becerileri aileniz ve arkadaslarinizla daha fazla zaman tanimak ve muhtemelen performans ve verimliligi artirabilir: zaman ve kendinizi düzenlemek yönetmek. Zaman yönetimi gelistirmek için, odaklanma ve konsantre zamandan tasarruf delege, ve sizin için zamanlama zaman. Küçük birine büyük bir görev kirma ve kirik asagi görevleri öncelik aslinda görevleri tamamlayarak dahil zorluklari azaltacaktir. Bu, daha fazla odaklanmis tutacak ve yerine sürekli eldeki görevleri endisesi daha çocuklarinizin daha iyi bakim, dinlenmek ve almak mümkün olacaktir.

Iyi ve egzersiz yiyin: Egzersiz önemli bir bileseni stres yönetimi programidir. Düzenli egzersiz iyi stres düsürücüler biridir. Yavas, derin nefes alarak kalp hizi yavas ve gerginligi azaltmaya yardimci olabilir. Düzenli egzersiz esnekligi artirir ve ayni zamanda daha düsük kan basinci ve kolesterol yardimci olur ve mükemmel bir kombinasyonu ve stres yönetimi kampanyasinin bir parçasidir. Nefes egzersizleri, yürüme, germe egzersizleri, bisiklet stres rahatlatmak ve gerginlige en etkili olan, delme kickboks, ise stresi azaltmaya yardimci olabilir. Iyi dinlenmis, icra, saglikli bir vücut iyi stresi azaltmak için hazirlanmis. Son olarak, saglikli yemek stres sinirlayan önemli bir etken olabilir.

Vücudunuzun kötüye Durdur: Önemli bir stres yönetimi yaklasimi vücudun kötüye durdurmaktir. Ayri bir ebeveyn olarak rol kendi kendine duygusu tutmak – hem de çocuklar gibi kendiniz için dikkat edin. Üzerinde kendinizi germeyin – bu bas etmek mümkün olmadigi durumlarda HAYIR demek. Sadece çok ince streç ve sadece stresi azaltmada sihirli çalisabilir hakkinda bakim faaliyetleri / projeleri / insanlara taahhüt ögrenme. Bu rutin yetismek imkansiz oldugunda yardim isteyin. Çocuklar var diye bir süper ebeveyn olmak zorunda anlamina gelmez. , Planli bir ara 5 dakika veya 2 gün için bir tatil için olsun, stresin zararli etkilerini azaltacaktir – sizin için zaman ayirin.

Çocugunuzun hayatinin sahne bagli davranislari degistir: her zaman çocugunuzla ayni iliskiyi korumak gerçegi kabul etmemiz gerekir. Bir bebek veya bebek çocuk size daha bagimli oldugu için, bu nedenle hayatlarinin daha kontrol altina almak ve onlar için karar verebilirsiniz. Ama çocuklar gençler olarak daha bagimsiz hale ve bu nedenle onlara yer vermek gerekir. Ebeveyn ve ergen arasindaki yakin ve karsilikli destekleyici ebeveyn-ergen iliskisi ve daha iyi iletisim ebeveynlik stres düzeyi düsük ile iliskilidir. Bir sey onu rahatsiz ya da onu, özellikle, çocugunuzla konusabilirsiniz eger stres düzeyini büyük ölçüde azalacaktir. , Kendi ihtiyaç kabul ederek ve gençler yalniz arkadas veya birlikte olmak için gereken zaman izin ebeveyn stresi azaltabilir.

Paylas: Bazen stres azaltici en iyi sadece size yakin bir kisi ile stres paylasiyor. Sosyal destek aile, arkadaslar, ve toplum gelen olumlu destek. Sadece stres zamanlarinda size yardimci olmak isteyen bazi insanlar bilerek stres düzeyini azaltacaktir. Bu basmakalip geliyor, ama paylasilan bir sorun bir sorun azaltilmis en az oldugu, ayni zamanda dogrudur.

Ama belki de erken ebeveynlik stres mücadele için en iyi yolu bunu kabul etmek basitçe. Ana stres hakkinda mahçup bir sey degildir. Basarili ebeveynlik bir bakis açisi ve iç degerleri ile, içinden gelir. Hayatinizdaki stresi azaltmak ve tekrar çocuklar ile hosça vakit.