ebeveynler ve ögretmenler – baglanti kesme köprü

Bir ebeveyn olarak, hocasi oldugundan daha çocugunuzun egitimi için çok farkli bir yaklasim sahip olma egilimindedir. Sizin odak noktasi bilgi tür çocuk okulda alir ne olacak – ögretmen bilginin elde edildigi sekilde daha fazla ilgileniyor.

Bu genellikle ana ögretmen kesmek önemli bir kaynak, ama süreç ürün kadar önemli oldugunu anlamak önemlidir – degilse daha çok. Her seyden önce, çocugunuzun bilgi korur ne kadar süre ve ne kadar yararli karar sürecidir. Zaman zaman kendinizi çocugunuzun ögretmeni, çocugunuzun daha hizli ögrenmek yardimci olabilir düsünerek bulursaniz, bu hayati gerçegi hatirliyorum.

Ana ögretmen iliskisi bir diger bosluk ebeveynin ve çocugun egitimi okulda ilerliyor nasil ögretmenin algi olabilir. Bir ebeveyn olarak, onun ögretmenin daha bu daha üzerinde çocuk geribildirim güven egilimi olabilir. Kendimizi bizim algilari ile ilgili bir çok sey var bir önyargi – sasirtici degil, ilgili kesin ve anlasilabilir kisisel önyargi vardir.

Biz kendimizi bir uzantisi olarak bizim çocuklar görmek hatirlamak önem veriyorsaniz, biz çok sert bizim çocuklar hakim olmayacagi çok açiktir. Bir ögretmen hatta kisisel ilgi ve katilimi yüksek derecede varliginda objektif bir bakis açisi avantaji sunuyor.

Saglikli bir anne-baba ögretmen iliskisinin çok essenntial unsur güvendir. Biz çocuklarimizin ögretmenleri inanmak ögrenmek gerekir:

• islerini iyi misiniz
• bilgi aktarmanin özel egitim yararina var
• sahsen endise ve bizim çocuklar ile ilgili musunuz
Çocugunuzun genel gelisimi – • bizimle ayni hedefleri var

Bu ögretmenler ne için sorumlu tutulmasi gerektigini söylemek degildir. Bu sadece kadariyla çocugun yetistirilmesinde gerekli düsmanlari olmaktan, onlar aslinda ortak olan, anlamina gelir – ve bu süreç bazi çok gerçek degeri getirmek.

Yani, sizin için çocugunuzun ögretmeni sormaya çekinmeyin gereken ayrintilar nelerdir?

• Iletisim bilgileri, bu baslamak için saglanmistir varsa
• yil için okul ders programi, ve zorluk söz derecesi
Akademisyenler ve ders disi etkinliklere • Çocugunuzun performansi
Evden ögrenme sürecini yardimci olabilir nasil • Tavsiye

Kendi ögretim yöntemleri hakkinda ögretmen quizzing kaçinin. Deneyim ve kisilik tarafindan dikte bazi farkliliklar ile, bu egitim sürecinde genel olarak standardize edilmistir. Kendi meslek alaninda bir uzman olarak, size yöntemleri ya, bir layperson tarafindan sorgulaniyor takdir olmaz.

Eger gerçekten ögretmen yanlis bir sey yaptigini düsünüyorsaniz, çocuk çok sayida ögretmenlerin anlasma hatirliyorum, ve ebeveyn algi mutlaka bir fikir birligi temsil etmez. Onlar daha da almadan önce benzer gözlemler yapmis eger çocugunuzun sinifindaki diger çocuklarin babandan.

Degil müdürü veya okul yöneticisi – Çocugunuzun ögretmeni ile ilgili bir sorun algilama, dogru protokolü ilk ögretmen yaklasim saglamaktir. Sorun belirten iken, kisi olsun, telefonda ya da e-posta yoluyla, bir sivil ve dost sesi korumak. Orada dahil gerçek sorunlar olabilir, ve bu mutlaka sadece ögretmen veya okul dahil olmayabilir.