Evde büyük bir yilbasi hediyesi dikkate

Bu Noel bugün Amerika’da birçok aile yasadigi leanest biridir ve çocuklar bir sürü ile Evde aileler genellikle ekonomi dalis ve vergi kadar giderken sikmak hissetmek için ilk. Bu olmasi gerektigi olmadigini düsünen aileler Evde yeniden yapar ve isgücü sadece bir ebeveyn ile sikintili zamanlari hayatta olup olmadigini bu su anda Evde soru yapar. Bu karanlik zaman ebeveynler çocuklarini bunun yerine yok ne aci olma ev egitim kurban, takdir umuyoruz yapmak. Bizim aile sizinle orada. Birçok çocuk için bir uzuv disari çikti, gelecekte daha fazla kabul umuyoruz, ama streç seyler kadar bir gelir yasamak. Tanri’nin ve bu güven degil, zenginlik veya maddi gelen iyi tutum, güvenen içerik olmanin sayar ne oldugunu bir aile olarak ögreniyorlar. Kutsal çocuklarin isaret ve sevinçle ne neseyle bu Noel ve yakinda gelebilir zor zamanlar yaklasim yardimci olabilir yasayan. Sana sevgi dolu, istikrarli, Hiristiyan ebeveyn bir çocuk verebilir harika bir hediye olarak Evde düsünebilirsiniz.

Evde anneler olarak, görüntü “agacinin altinda hediyeler yiginlari” elde etmek için iflas edecek bir Amerikan gelenegi olarak gerçeklesti ne üzerinde Noel’de Mesih’in dogum çocuklarimiz odaklanmak yerine, için essiz bir firsat var. Ne zaman hediye satin alma tüm bu vurgu zaten basladi? Onlar Sanayi Devrimi ve küçük ev yapimi davranir bugün oldugu laik merchandizing delilik, verildi Mesih’in dogum dini bir kutlama gelen Noel kaymistir Amerika refah oldugunu söylüyorlar. Ancak, yerine sadece baskalarinin Noel (veya “tatil” artik dedikleri gibi) dönüstü ne yakinarak, biz evde olumlu çocuklarimiz, torunlarimiz ve ötesinde etkileyecek bir Incil Noel olusturabilirsiniz.

Eger Homeschool, bir Incil Noel saglamayi gerçekten iyi bir sans var ve siki mali kez aslinda ailenizin vurgu malzeme çikarmak yardimci olabilir. Medya ve kamu egitim etkilerini Bordür tasi bu da önemlidir. Biz bizim evde bagladim bir televizyon yok, bu yüzden çocuklarimiz en son gençlik putlara onlar yerine getirilmesi gereken bazi ürün elde gerektigini ne de gösterisli reklamlar tarafindan da ikna edilmis bilmiyorum. Biz tartisiyoruz tema üzerine gelin yardimci Noel klasikleri izlemek için seviyorum – benim favorilerimden Bu “Very Much Thank You” gibi unutulmaz sarkilari içeren Scrooge adli bir Wonderful Life ve Christmas Carol sürümünü (1970, Albert Finney oynadigi var olmak .) Ve, ne çocuk A Charlie Brown Christmas sevmez? 2008 yilina musing, ailemi gerçekten birçok yönden George Bailey ile baglayabilirsiniz söyleyebiliriz. Geçen gün Scrooge izledim, ben Tim Scrooge ile karsilastirildiginda ne kadar mutlu Tiny isaret ve biz Charlie Brown film Linus tarafindan görüntülenen taraftarligi takdir edebilirsiniz.

Biz Noel Baba efsane mesgul degil, Advent ve Noel çocuklarimizin kutlama tüm daha merkezli dogus yapar o kadar. Biz canli dogus sahneleri ziyaret ve anlamli sarkilari söylemeye seviyorum. Bir okulda akranlari arasinda olmadigi için, bizim çocuklar “Santa için bir liste yapmak” ritüel ve palavra maruz kalan ve Noel sonra gün gider karsilastirarak, bu yüzden anne olarak satin almak için baski hissetmiyorum degildir komsu yetismek için asiri. Ancak, büyük olanlar hikayeleri okumak ya da baska bir yerde oyuncak yiginlari olarak Noel tartismak yerine diger çocuklara duydum ve bu konuda beni istedi var. Bu soruya getiriyor:

Belki festival bu sadece her çocuk için küçük bir hediye gelemez yilin zamani, ya da hiç hatta hiç olabilir mi? Onlar neseli oldugu için sonsuz bir neden görürseniz, ve anlamak eger Tabii, o Evde onlara verdik agir bir hediyedir. Ben, Paul 20:35 Elçilerin dedigi gibi bakim evleri de yalniz ve sarki için kendi yapim Noel kartlari, hediyeler için çaba daha iyi oldugunu benim çocuklarim gösteriyor “Ve Rab Isa’nin sözlerini, dedi ki, ‘Bu oldugunu unutmayin . daha ‘almak daha vermek için mübarek “: 16,17: biz birbirine derinden sevgi ve içtenlikle Rab Isa takip etmeye çalisiyorum çünkü, Ve, biz Atasözleri 15 anlayabiliyorum” iyi Rab korkusu ile biraz, . sorun ile büyük bir hazine daha, iyi nefretle bir yagli dana daha, ask otlar bir aksam yemegi “, Ve tabii ki, Filipililer 04:12 vardir:” Ben muhtaç olmak ne oldugunu biliyorum, ve biliyorum ne bol sahip olmaktir. Ben bol ya da istediginiz yasayan olsun, iyi beslenmis veya aç olsun, her türlü ve her durumda içerik olmanin sirrini ögrendim. “Ben mutfakta görüntülemek benim en sevdigim Kutsal biri, sik sik ona çocuk bakin nerede bu yüzden herhangi bir durum veya deneme islemek için biliyorum, “her zaman sevinin sürekli dua edin, her seyi sükredin, bu sizin için Mesih Isa Tanri’nin iradesidir. “1 Selanikliler 5:16-18

Homeschoolers olarak, eski öncü hikayeleri okumayi seviyorum ve onlar Noel tartismak, ben çocuklar Noel için seker bir portakal ya da bir parça almak için mütesekkir olarak tarif nasil isaret etmek istiyorum. Biz Afrika’da bir çocuk destek ve son Noel o Noel için pirinç ekstra bir kase almak için ne kadar mutlu hakkinda yazdi. Bu gerçekten bizim çocuklar için perspektif seyler koymak. Gerçekten de, çok takdir çok sey var çocuklar degil, ama onlar aldiginizda neseli olan yalin kat için kullanilan edenler. Çocuklarinin çocuklari kazandik degil maddi yiginlari vermek Ebeveynler islerini onlara ile indulged olan lüks göze alamaz ne zaman kredi kartlarini kullanmak için cazip olacak obur, nankör brats yükselterek, mevcut Amerikan kültürü bakarak vardir çocuklar gibi.

Çocuklarimiz Büyük Buhran yasamis onu doksanli yillarda büyük-büyükannesi var. Eger refah ve kolay kredi kez gelenler karsi Depresyon kusaktan oldu birini karsilamak, her zaman söyleyebilirsiniz. Evinde onu mobilya ve diger ürünler baktigimizda, onlar o kadar gençken gelen ve henüz iyi durumda hala söyleyebilirim. Onun gibi insanlar kötü olarak borç görmek, tutumlu olmak, ve son ne vardi yapmak ögrendim. Bu ekonominin isiginda daha zor bir yol olsa da ne seni görmek istiyorum, Homeschool bu kalan ev, uzun vadede çocugunuzun korusun. Ve, ben Çocugunuza-bu evde kalmak ve borç çalismaz için, alt yaninda, “özgür” devlet okuluna gönderilen ayni Noel hediyeleri olmasi mümkün olmayabilir, bu iletmek istiyorum Ailesi iki gelirleri vardir, gelemez. Bunun yerine, kisa vadede fedakarlik gerektiren bir hediye de olsa, Tanri bize bu ülkede var sagladi harika bir hediye olarak Evde kutsanmis düsünüyor hissetmeniz gerekir.

Ve onlari seven ve onlara Tanri’nin sevgi gösteren, çocuklariniz ile ev sahipligi, çocuklariniz gelmis geçmis en iyi hediye kavramak yardimci olabilir. Biz en iyi yilbasi hediyesi Tanri bizi sefil günahkarlari kurtarmak için bize çarmihta Oglu, Isa ve O’nun kurban verdigi oldugunu çocuklarimiza anlatmak. Ve, bu, dostlarim, sizinle cennete alabilir tek hediye.