henüz tatmin edici bir rol zorlu adim ebeveynlik

Iki parçalanmis aile bir araya zaman, çogunlukla çocuklar ilgilendiren konularda bir yeri vardir. Adim ebeveynlik ve eski kalintilari ile yeni bir aile kurmak zor – katilan çocuklar için zor ve çok zor deneyin ebeveynler için zor. Adim ebeveynlik sadece bir dans gibi, görmek, ama hassas bir bir. Bu ritim hakki elde etmek için zaman ve büyük çabalar alir.

Adim ebeveynlik en önemli degeri uyum, çocuk ve sözde ana arasinda uyum oldugunu. Üvey birbirleriyle uyum olmasi herkes için daha zor hale hatta bazen daha fazla üye, iki, üç, dört olusabilir. Kendi evleri içinde basarili ebeveynlik adim ebeveynlik de bir basari için önemli ilkedir. Ve herhangi bir Stepfamily iki en önemli iliskiler Stepparent-üvey iliski ve yeni çiftin evlilik vardir.
Çiftin evlilik adim ebeveynlik en önemli yönüdür. Evlilik, bir Stepfamily karsilasabilecegi baskilar ton katlanmak kadar güçlü güçlü olmalidir. Çift arasindaki iliski yeni aile istikrari için belkemigi olarak görev yapacak. Çift arasindaki iliski kadar önemlidir Stepparent ve üvey en rezil iliskidir. Önemli ölçüde çocuklarin oldugu stres düzeyini etkiler ve olacaktir, çünkü yeni kurulan ailede Stepparent rolü büyüktür. Daha iyi Stepparent ve çocuklar arasindaki uyum, tüm için daha az stres. Bu süre içinde esiniz ile daha iyi bir iliski yol açacaktir.

Ancak, adim ebeveynlik hakkinda epeyce yanlis hala var. Adim ebeveynlik tek Stepparent sorumlulugu tek basina ona oldugu varsayimi vardir. Bu durumda olmamali, adim ebeveynlik her zaman iki kisilik bir görev olmalidir aksi takdirde evlilik nihai çatisma neden olur. Stepparent ve biyolojik ebeveyn hem çalismak ve birbirini tamamlayan gerekir. Her rolleri çalismak ve birbirlerinin güçlü için oynamalidir. Her iki ebeveyn de birlesik hedefleri olmalidir ve herkes bir ekip olarak birlikte çalismak için denemek gerekir.

Adim ebeveynlik zor ama yapilabilir olabilir. Bu ilk birkaç yil için bir aile kadar bina bir Stepfamily daha çok, zor olacagini hatirlamak zorunda. Bu çaba daha fazla efor ve daha fazla zaman alacaktir. Zaman onun ders alir izin verirsen sey daha iyi olacak gibi, acele etmeyin.