Kendiniz için zaman yapmak için basit yollari

Bu ebeveynlik zor bir is oldugunu bir evrensel gerçegi var – belki de dünyanin en zor biri! Eger oldugunuzda Sonuçta, bir zaman “saat kapali” orada degil, aileniz için bakim arasinda, çocugunuzun okul sonrasi faaliyetlerini destekleyen ve bir ev çalisan, sadece kendiniz için zaman yapmak neredeyse gülünç görünebilir. Bu gün, kimin zamani var?

Ama mutlu ve saglikli bir aile korumak istiyorsaniz – kendi akli söz degil – bu özellikle yogun bir günün sonunda kendiniz için biraz zaman yapmak için her zamankinden daha önemlidir. Bir ebeveyn olarak,, genisletmek sizin frazzled sinirler geri ve bu gergin kaslari dinlenmek için bu zamana ihtiyacim var. Ek bir avantaj kendiniz için zaman aldim sonra, size daha rahat ve stres ve anksiyete yenik daha az olasidir, çünkü daha iyi bir ebeveyn ve ortagi olmak mümkün olacak olmasidir.

Peki tam olarak tipik telasli gün boyunca “Bana” zaman bulabilirim? Kolay: sizin kaygisiz için sadece bu ipuçlarini takip edin ve geri olacak – ya da en azindan, daha az stresli! – Hiçbir zaman kendini!

Günün sonunda on dakikalik bir banyo 1.Take. Çocuklarinizin güzel ve rahatlatici bir banyo yatak, bölge disinda bir kez. Sizin düsüncelerinizi toplamak için bir an alirsiniz ise ilik su, sakin ve yorgun kaslari yatistirir.

Ögle tatilinde yürüyüse 2.Go. Uzmanlar uzun egzersiz bizim mutluluk artirir ve stres üzerinde harikalar yaratabilir bilinmektedir, bu nedenle kendinizi hizli bir pick-me-up vermek için saat süren mola yararlanmak!

Yolunda ve isten arabanizda 3.Sing. Yalniz gidip varsa, en sevdiginiz müzik CD yapmak ve kimse izliyor gibi kalp sarki. Sonuçta, gidip muhtemelen kendinize zaman önemli miktarda alirsiniz birkaç kez biridir: bir sarki süperstar haline çevirerek yararlanmak. Bu çay sizin fincan degilse, rahat ve stressiz hissettiren baska bir sey deneyin: bir sesli kitap satin almak, bir arkadasinizi arayin ya da sadece sadece ise giderken sahne tadini çikarin.

Bir süre görmedim arkadaslar ile 4.Meet. Bu hafta izin kolaydir, hatta aylar, iyi arkadas yetismeye geçmek – bu yüzden bir çocuk bakicisi ise ve bir gün yapmak. Sen Pazartesi sabahi etrafinda rulo kez pek frazzled hissedeceksiniz eski arkadaslarinizla gülüyor çok eglenceli olacak!

Yoga meditasyon ya da yapmak için ögrenme 5.Try. Fiziksel ve zihinsel egzersizleri Bu tür ünlü Starlets için artik – aslinda, arkadaslari ve arkadaslar birçok olasi yoga ve meditasyon kendilerini serpmek! Bir kez bu rahatlatici egzersizleri uygulanan oldum, tekrar kendinize restore edilecek baris ve huzur için uzun sürmez!

6.If size bir uyku çekmek ise çocuklar izlemek için esiniz olsun, gerçekten yorgun hissediyorsunuz. Hizli bir yirmi-otuz dakika sekerleme ruh için harikalar ve size olacak aninda dikmek olacak, arti, hizli bir erteleme yakalamak için günün yirmi dakika çikarmak zor degil. Sadece karsiliginda esiniz ayni söz unutmayin!

Eger olabilir en iyi ebeveyn olmak için, arada bir kendiniz için zaman yapmak gerekir. Bencil “bana” zaman olarak düsünmek çalisin, bunun yerine, kendinizi adamak için her gün birkaç dakika yaptirmayi daha iyi bir anne ya da baba ve ortak yapacak gerçegine odaklanmak – Aileniz kesinlikle farki göreceksiniz !