soguk alginligi ilaçlari hakkinda asil gerçegi ortaya ve çocugunuzu korumak için neler yapabilecegini

Domuz gribi konusu arastirma sirasinda, ben bu yazi geldi ve bunu dahil etmek uygun olacagini düsündüm.

Bizim çocuklar bir soguk aci, bu öksürük surubu veya soguk ilaçlarin over-the-counter sise ulasmak için ebeveynler için oldukça yaygindir. Ama son zamanlarda Ilaç ve Ingiltere ve ABD Gida ve Ilaç Dairesi (FDA) de Saglik ürünleri Düzenleme Kurumu (MDA) hem sizi sasirtabilir soguk alginligi ve öksürük ilaçlari ile ilgili kurallar yayinladi.

MDA öksürük ve soguk alginligi ilaçlari çocuklarin yaslari 6 ila 12 üzerinde çalismak olmadigini duyuran bir danisma yayinladi. Aslinda, MDA danismanlik gibi ilaçlar hatta uyku sorunlari ve halüsinasyonlar gibi zararli yan etkilere neden olabilir dikkat etmek gitti.

Benzer sekilde, ABD FDA, çocuklarin yas 2 tavsiye yeni bir kilavuz yayinladi ve etkili degildir ve tehlikeli yan etkilere neden olabilir, çünkü artik altinda soguk alginligi ve öksürük ilaçlari verilebilir.

Anne yerine ne yapmaliyim? Tabii ki, soguk alginligi daha ciddi bir is degil emin olmak için bir doktora danisin. Daha sonra, bazi dogal ilaçlar hasta bir çocuk daha iyi hissetmenize yardimci olmak için göz önünde bulundurun:

– Tavuk çorbasi. Evet, bu bir klise, ama bu ilaç bazi geçerliligi var gibi görünüyor. Çalismalar tavuk çorbasi gerçekten solunum yolu enfeksiyonlari belirtileri kolayligi yardimci olabilir göstermistir.

– Bal ile bir öksürük tedavi deneyin. O genellikle bu ev çikar yol ile bir öksürük tedavi olarak annem, bu isterdim. Ve çalismalar aslinda over-the-counter ilaçlar daha etkili oldugunu desteklemektedir. Biraz sicak su veya kafeinsiz bitki çayi ile karistirilarak deneyin. NOT: bebekler tüketen bal botulizm bir riski ile karsi karsiya oldugu, bir yasinda yasin altindaki bir çocuga bal vermek asla emin olun.

– Tuzlu burun damlalari ya da spreyleri kullanin. Bu dogal bir ilaç ve ilaçlar alternatif ve kadar bloke burun açmak yardimci olabilir.

– Serin-sis nemlendirici kullanin. Çocugun odasinda nem artirarak, bu da tikaniklik hafifletmeye yardimci ve çocugun daha kolay nefes yardimci olabilir.

– Dinlenme bol. Yine, bir klise ama gerçek bir parçasidir. Iyi dinlenmis vücut olan bir çocuk daha iyi bir hastalik defetmek yapabiliyor. Hatta hasta bir çocuk bile arka planda bazi rahatlatici müzik, bir geri ovmak vererek, oda koyulasmasi tarafindan dinlenmek için tesvik edebilir.