Tedavi neden gerekli oldugunu çocuklarda anksiyete bozuklugu

Otuz yil önce, okula balked çocuk isteksiz ve tembel olarak kabul edildi. Çogu anne-babalar çocuklari okul hakkinda bir “kötü bir tutum” vardi ve onlar bir sekilde bunun disinda büyümek olacagini kabul. Psikologlar artik erken tedavi ve müdahale garanti bir anksiyete bozuklugu olarak okul korkusu yeniden degerlendiriyoruz.

Tedavi neden gerekli oldugunu

Uzmanlar, hastaligin erken tedavi edilebilir, böylece anne çocuklarda anksiyete belirtileri farkinda olmak çagiriyorlar. Çalismalar bozuklugu tespit ve tedavi ileri yaslarda artmis anksiyete, depresyon ve madde bagimliligi, okullarda kötü performans neden baslamak için bu basarisizlik göstermektedir.

Anksiyete bozuklugu okul hayati ile “bag” çocuklarin engelleyebilir, ayni zamanda kendi yas grubu için gelisimsel kilometre taslari olan etkinliklere katilan çocuklarin engelleyebilir. Okulda ve baska yerlerde sosyal ortamlarda kaçinmak yetiskin yasamda basari için gerekli sosyal becerilerini gelistirmek için çocuklar için daha az firsat yol açabilir.

tedavi seçeneklerinin ne tür mevcuttur

Çocuklarda anksiyete için tedavi seçenekleri bir büyük arastirma ABD genelinde yedi saglik kurumlarinda yapilmistir. Bu çalisma hakkinda önemli anksiyete bozuklugu tanisi çocuk ve gençler farkli tedavi seçenekleri karsilastirmak için hedefine ne oldu.

Bu seçenekler a) antidepresan ilaç kullanimi, b) bilissel davranis terapisi ve her iki tedavi c) bir arada idi.

% 60 bu çalismada bilissel davranis terapisi oldu psikoterapi tedavisi, belirli bir tedavi ile düzelme ise 12 haftalik bir süre içinde 488 çocuk (7-17 yas), içeren bu çalismaya göre, çocuklarin% 81 kombinasyon tedavisi ile gelistirilmis bu çocuklarin korkulari yüz ve yönetmenize yardimci olur.

55% antidepresan ilaç ile gelistirilmis. Bu çalismada kullanilan antidepresan Sertralin (Zoloft), seçici serotonin geri alim inhibitörü (SSRI) idi. SSRI beyin hücrelerinde serotonin düzeylerini artirmak için tasarlanmistir.

Kontrol olarak kullanilmistir, plasebo grubunda% 24 yükselmistir. Arastirmanin sonuçlari ayni zamanda tüm tedaviler güvenli oldugunu göstermektedir.

Her üç tedaviler etkili olmasi seçenekleri ve seçenekleri ile ebeveynler saglar. Yasam tarzi degisiklikleri ile birlikte Bilissel Davranisçi Terapi çocuklarda anksiyete bozukluklari üzerinde dramatik bir etkisi olabilir. SSRI beyin hücrelerinde serotonin düzeylerini artirmak için tasarlanmistir. Arastirmanin sonuçlari ayni zamanda tüm tedaviler güvenli oldugunu göstermektedir.

Her üç tedaviler etkili olmasi seçenekleri ve seçenekleri ile ebeveynler saglar. Yasam tarzi degisiklikleri ile birlikte Bilissel Davranisçi Terapi çocuklarda anksiyete bozukluklari üzerinde dramatik bir etkisi olabilir.

anne ne yapabilirim

Çocugunuz sürekli okuldan önce bir mide veya fiziksel agrilari sikayet varsa, doktorunuza randevu yapmak gerekir. Endise ses ve profesyonel yardim alin.

Sizin çocuk da uzun bir süre için bir sekilde tutunmus, bir kipir kipir davranir olabilir. Bu davranis okula devam ve performans engelliyorsa, doktorunuzla bir randevu.