zengin ve yoksul çocuklari kötüye neden gerilmeler

Aslinda, uyusturucu çocuk olarak istismar ediliyor rapor ve istismara ugrayan çocuklar için rehabilite edilen insanlarin% 60 genç gebelik yasama olasiligi% 25 daha fazla, ve güvenli seks uygulamalari kullanmak için 3 kat daha az olasidir.

Ne yazik ki, bu istismarin en kötü sonuçlari degil, 5 çocuk ortalama çocuk istismari nedeniyle her gün ölür. Hiçbir ebeveyn çocuklari için bu istiyor, ve zengin ve fakir çocuklarinin kötüye neden önde gelen gerilmelerin bazi anlayarak, biz meydana gelen istismari önlemek için birlikte çalisabilir.

evlilik sorunlari
Ciddi evlilik sorunlari anne ve babalar, fiziksel ya da psikolojik, çocuklari kötüye olasiligi daha yüksektir. Siddet zaman içinde çocugun açik olmasi gibi istismar olasiligi, ilgili fiziksel istismar vardir bir evlilik artar. Büyük sorunlar iletisim veya geçinmek yasiyorsaniz anne bir aile terapisti yardimiyla almalisiniz, bu yüzden kendi sorunlarini çözmek ve çocuklari için bir kasasi, sigara düsmanca bir ortam saglayabilir.

madde bagimliligi
Alkol ya da uyusturucu kullanimi büyük ölçüde bir çocuk kötüye bir ebeveyn ya da aile üyesinin sansini artirir. Maddeler çok iyi kararlar almak için bir kisinin yetenegi azaltabilir ve birçok alkolikler maddelerin etkisi altinda artirmak ciddi öfke kontrolü sorunlari, var. Böyle bir aliskanlik bir çocuk neden olabilir belirgin zarar yani sira, birçok devlet özellikle potansiyel olarak düsmanca bir sekilde, alkol ve uyusturucu kullanimi maruz çocuklara karsi yasalari var.

mali gerginlik
Çocuk istismari önleme uzmanlari ve savunuculari ekonomik durgunluk zammi da çocuk istismari arastirmalarda açik bir zam fark etmis. Bu bilgiler bir ev ve çocuk istismari içinde mali yük arasinda bir iliski çizim çalismalari bol sayisini onaylar. Faturalari ile mücadele Ebeveynler bazen duygusal bir sekilde genellikle, çocuklarinin kendi hayal kirikliklarini dönecek.

ebeveyn sorumluluklari
Raising ve her sey için veliler güveniyor çünkü bebek ya da bebek, ebeveynler için özellikle stresli olabilir. Ne yazik ki bu istismara ugrayan çocuklarin% 80’i üç yasin altindaki oldugu üzücü bir istatistik olusturmaniza yardimci olur, az bir yasinda olan bu çocuklarin% 65. Her yasta bir çocuk yetistirme zordur, ama ebeveynler yalniz olmadiklarini hatirlamak ve onlara dikkat çocuklarinin vermek ve hak ettikleri sevgi yardimci olmak için bir ebeveyn destek grubuna katilmayi düsünmelisiniz.

istismar öyküsü
Ebeveynleri tarafindan istismar edilme kendi öyküsü olan yetiskin daha sonra çocuklarinin çocuklari olarak istismar degil velilere kötüye geçmek olasiligi daha yüksektir. Taktik kötü niyetli degildir emin olmak için çocuklarini disipline zaman Her anne-baba çok dikkatli almalidir.

çocugun engelli
Eger gereken ekstra ilgi nedeniyle ve bazen hizli ayni anda ebeveynlik birkaç çocuk ve asiri ruh hali degisiklikleri oldugu gibi engelli bir çocugun ebeveyni olmak bazen hissediyorum. Özel ihtiyaçlari çocuklu anne istismara ugrayan çocuklarin önemli miktarda engelli var gösteren üzücü istatistik ekleyerek, baski altinda çatlayabilir. Bir ögrenme güçlügü olan çocuklarin anne diger velilerin yardim alin ve çocuklari için tedaviye açik kalmak ve kendilerini gereksiz saldiri önlemek için gerekir.