Çocugunuza size islemek izin vardir

Rachael sadece iki açik Nathan, en genç annesi. Rachael evde yari zamanli çalisiyor ve bir kahya yardimi haftada bes gün olan bir stay-at-ev annesidir. Rachael çünkü Nathan ile olan sorunlar bana danisti.

“Nathan David (kocasi) ile, o iyi. O David seviyor ve ona iyi dinler. O Amalia (onu kahya) ile geldiginde, o iyi. Onu seviyor ve onunla sakince oynuyor. Ama o benimle, o imkansiz. Onun yol almaz zaman o öfke nöbetleri atar. O ama benim için degil David için gece kolayca uyku moduna geçer. Ben iyi bir anne olmak çok istiyorum ve ben yanlis yapiyorum bilemiyorum. Ona kizgin asla ama bazen odanin onu atma gibi hissediyorum! Yardima ihtiyacim var! ”

“Rachael, Nathan ile zaman, sizin için daha önemli ne düsünüyorsunuz – onu seviyorum ve kendiniz sevgi dolu olmak için?”

Rachael aninda cevap verdi. “Onun beni sevmesini almak için. Kendimi seven düsünmek asla. Sadece Onun beni sevmesini istiyorum. O beni seviyor, o zaman ben iyi bir anne oldugumu biliyorum. ”

“Iyi bir anne iseniz bu konuda ne diyor?”

“Bu, ben iyiyim demektir”

“Yani Nathan için deger tanimlama isi teslim var. O iyi olacak için seviyorum zorundadir. Eger David için en önemli olan ne düsünüyorsunuz? ”

“Ah, David kendini iyi bakiyor. Gerçekten Nathan onu seviyor olsun veya olmasin endise görünmüyor. O çok Nathan için sevgi dolu, ama David Nathan onunla oynamak istiyorum aksam yemegi yemek istiyorsa, o sadece aksam yemegi yemek ve Nathan kabul gibi görünüyor. Nathan oynamak istiyor benim kahvalti yapmak istiyorsaniz, Nathan bir sinir krizi vardir. ”

“Rachael, Nathan bu kadar seni hakkinda nasil hissettigini ile ilgili oldugu için o isleyebileceginiz ögrendi. Sürece onun sevgi dolu olarak kendinize sevgi dolu bakimi sizin için daha önemli olan, o islemek mümkün olacak. Bu onun için ya da sizin için iyi degil. Bu deger tanimlama sorumlulugu olmasi ona çok büyük bir yüktür. Sizin deger iyi bir anne olmak için bagli oldugu sürece, Nathan islemek mümkün olacak. ”

“Bunu görebiliyorum. Amalia David gibidir. O yapacak çok isi varsa, o sadece Nathan kendisi tarafindan oynamak için bekliyor, ve o yok. O onu seviyor, ama o yapmasi gereken ne firmadir. Onu bana üzgün olmak istemiyorum çünkü ben her zaman vermek oldugunu görebilirsiniz. Simdi ne bu degistirmek için ne yapabilirim? ”

“Her seyden önce, bilinçli bir iyi bir anne olmaktan deger ayirmak gerekir. Bir anne olmaktan ayri ayri deger tanimlayan bazi iç çalisma yapmak gerekir. Kim takilacak deger ihtiyaçlarini duygun – senin sefkat, merhamet, empati, sicaklik, canlilik. Kendi deger tanimlamak yerine Nathan, David, ya da sorumlu baska kimse yapmak için sorumluluk almak gerekir.

“Ikinci olarak, sizin kadar size Nathan bakimi hakkinda bakim olarak kendinizi bakimi hakkinda bakim gerekir. Onunla zaman kendiniz hakkinda umurumda degil, çünkü Nathan sizinle bir velet, bu yüzden o umurumda degil ögrendi. Eger kendiniz hakkinda umurumda degil ne zaman umurumda degil onu ögretiyoruz. ”

“Tamam, ben bu olsun düsünüyorum. Gerçekten farkli bunu yapmak için denemek için gidiyorum. ”

Bizim telefon oturumda konustu Gelecek hafta, Rachael seyler zaten önemli ölçüde degisti oldugunu bildirdi. Nathan, onu dinlerken onu bastirmak zaman uykuya dogru gidiyor, ve genel olarak mutlu görünüyordu. Onun öfke nöbetleri henüz tamamen durmus degil, ama onlar çok daha az vardi. Sonunda kendini ve kendi ihtiyaçlarini bakimi çünkü rachael, çok, mutlu hissettim. Nathan dogurma bu yana ilk kez, kendini biraz zaman sahip oldu.