çocuklar için yol güvenligi kurallari

Yol güvenligi yetiskin için önemli degildir sadece. Çocuklar da temiz havada yürümek ve oynamak gerekiyor çünkü, onlar da sizinle yolda vakit geçiriyorlar. Bu nedenle, çocuklar için yol güvenligi kurallarina dikkat etmek gerekir. Asagidaki bilgileri kontrol ve yolda herhangi bir tehlikeli seylerden çocuklarinizi koruyabilirsiniz.

Temel olarak, yoldayken çocuklari korumak için bir yol, sen egitim kombinasyonu, yolcu ve araba koltuklari, emniyet kemerleri, kask gibi yaya için güvenlik ekipmanlari, ve ayni zamanda diger uygun uyum içeren en önemli sarti yerine getirmek gerekir Bu güvenlik tavsiyesi ile birlikte gelir. Kaza çok bu gereklerini yerine getiren, yolda meydana var bugün beri yapmak akillica seyler olacak.

Araba koltugu hakkinda konusmak, uygun kurallar ile bu ekipmani kurmak için ebeveynler için önerilmektedir. Düzgün araba koltugu takilmasi çocuk boyun yaralanma almak önlemek için yardimci olacaktir. Bazi eyaletlerde, eski alti yas üzeri çocuklar her zaman emniyet kemeri kullanmalidir ise alti yasindan küçük çocuklar, araba koltugu oturmak gerektigini bulacaksiniz. Sadece devlet düzenlemesi kontrol ve sirasinda yolda çocuklar için güvenlik saglamak sirayla izleyin.

Çocugunuza bir emniyet kemeri kullanmaniz gerekir Ayrica, eger, bunun onlar için yeterli siki oldugundan emin olmak gerekir. Nefes almak çocugunuzun zorlastirabilir çünkü Ancak, çok fazla siki emniyet kemeri sikmayin. Sadece çocuklarin emniyet kemeri ile rahat oldugundan emin olun.

Yukaridaki bazi bilgiler izleyerek, simdi yolda sirasinda çocuklarin güvenligi konusunda endiselenmenize gerek yok. Onlarla yolculuk için giderken Yani, güvende hissedebilirsiniz.