da okul öncesi çocuk veya karanliktan korkan küçük bir çocuk oldugu

okul öncesi ya da karanliktan korkan çocuk?

Çesitli nedenlerle birçok çocuk ve okul öncesi, karanliktan korkuyor.
Bu belki nedenlerden biriyle çok sayida için olabilir. Kendi acemilik Çocuklar, canli hayal ve karanlik korku olabilir.

Bu çocugunuzla durumda eger Peki ne yaparsiniz?

Peki, gece veya yatak zamani geldiginde rahat çocuklariniz koymak için yardimci olmak için alinabilecek birkaç basit adim vardir.

1) Çocugunuz ile el ele yürüyün ve tüm yatak odasi bakmak. Gibi canavarlar korkulacak bir sey, vb oldugunu çocugunuza nesneleri vb arkasinda, dolaplar, yatak altina bakin

Bu kadar tek basina ya da sinirli hissetmiyorum 2) gece yatak odanizin kapisini açik birakin yani sira çocugunuzun yatak odasi kapi.

3) Yakin dolap kapilari çocugun yatak odasinda vb. Bu onlara daha rahat hissettirecek.

4) böyle bir karanlik bir deneyim degil bu yüzden geceleri uyku zaman için kendi yatak odasinda bir gece lambasi yerlestirin. isik rahat hissediyorum daha yapacak.

5) Bazi durumlarda, gece yatmak için bir doldurulmus oyuncak ile bunlari saglamak. Bu sekilde onlar yalniz olmadiklarini güvenli knowong hissediyorum ama onlarla bir sevimli arkadasim var olacaktir.

6) Bazen, yatmadan önce bazi sicak süt onlari, uyku daha hizli ve daha saglikli yapiminda isinizi görecektir.

7) Bazi durumlarda orada belki onlar uyuyana kadar onlari isgal tutacak bazi rahatlatici, iyimser müzik (yumusak) oynamak kez.

8) Ayrica sabah onlari göreceksiniz çocuklarinizla güçlendirmek için iyidir. Bu onlara sabah ‘anne’ ve ‘baba’ göreceksiniz güvence hissettirecek.

* Farkli stratejiler karanlik korkusu gelen üzeri çocuklar ile basa çikmak için vardir süphe yok. Bunlar çocuklarin iyi bir gece size etkileyen disari uyku veya uyku yardimci yardimci olmak için birkaç gerçekten iyi bir fikir.