etkili disiplin

Biz genelde iyi ebeveynlik tutarlilik ve disiplin anlamina gelir duymak, ancak nadiren hiç kimse ne anlama geldigini açiklamak için duruyor. Disiplin ile baslayalim. Bizim çocuklar disiplin, biz onlara yapmiyorlar bir sey yapmak ya da bir sey yaparak durdurmak için almak için çalisiyoruz. Disiplin çocuklarimiz yaramazlik zaman biz sadece yapmak bir sey degildir. Bizim, anne-babalar olarak, olumlu davranislari ödüllendirmek ve olumsuz davranislari cezalandirmak ve yerine hangi devam eden bir faaliyettir.

Ilk bölüm kolay, ama genellikle unutulur. Biz onlari ödüllendirmek için önce çocuklarimizin “iyi.” Için gidiyoruz hafife aldigimiz, biz tanimlamak ne “olmak iyi” anlamina gelir. Çocuk bize (iyi ya da kötü) seyrederek kendi davranis çok sey ögrenmek ragmen beklentileriniz ne onlara, bu derece onlara yardimci olur. Hiç istihdam edilmistir, muhtemelen performans hedefleri aldik. Bu, patronunuz ne istedigini elde etmek için davranislarini anlamak ve daha iyi terzi yardimci olur. Ayni çocuklar için geçerlidir. Rehberlik ve yapisi olmadan, onlar istedikleri ve deneme yanilma yoluyla ne istediginizi ögrenmek zorunda ne gerekiyorsa yapacagiz.

Yani, ilk adim kurallarin ne çocuk anlatmaktir. Beton olun. “Odaniza temiz” benim 6 yasindaki oglu ve bana çok farkli seyler ifade eder. Ona ne istedigini yapmak yardimci olmak için, onun temiz oda bir resmi aldi ve onun kapi arkasinda asti. Biz (disari bakacak sekilde dikenler ile kitaplik düzgün yerden yani tüm oyuncaklar ve uygun bir yere koymak, engel giysi ve kitaplar) bir temiz oda beklenen seylerin bir listesini yapti. Çok fazla kural yapmak ve onlari basit tutmak için çalisin. Bu kendi akli hem de onlarin içindir. Çok fazla kural zor onlari sürekli disiplin sizin için basarili ve zor için yapar.

Ikinci adim ceza karar vermektir. Evet, zaman bir mümin, ama dogru yapilmalidir. Oglum ADD / DEHB olan ve babasi gibi içine kapanik. Zaman asimi onu sakinlestirmeye yardimci olur, ancak kisa bir süre için digerlerinden izole arkasini hemen hemen hiç etkisi yoktur. Onlar oyuncak, kitap ve rahat bir yatak var burada kendi odalarinda zaman asimi çocuk koymak benzer etkisizdir. Ceza çocugun uygun vardir. Kendinize sorun, ne oyuncak, faaliyet ya da ayricalik Ben çocugum için bir ceza olarak hizmet edecegini uzak alabilir? Herhangi bir ilgi almaz bir yerde zaman asimi, çocugun koyun. Ailem koridorda bir sandalye vardi. Ek olarak, zaman belirli bir süre için oyuncak, ayricalik ya da etkinlik kaybediyor onlara açiklamak, ancak uygun davranarak, onlar bundan sonra geri olabilir. Oglum uygunsuz davranir Örnegin, biz 5 dakika zaman asimi koydular, ve biz 48 saat için yaptigi bilgisayar oyunlari götürüp oldugunu ona açiklar. Bu 48 saat kadar sonra o bütün zaman davrandigini, eger o geri olabilir. Oyun zaman içinde ise o misbehaves ise, ek bir gün oyuncak zaman asimi aksakligi her bölüm için için eklendi alir.

Özetle, makul. Sonsuza kadar oyuncak götürmek, çocugun inandigi eger o iyi davranis yoluyla geri alacak daha davranmaya az motivasyon vardir. Bu rüsvet, iyi, siralama-ki, ama küçük çocuklarin ahlaki pusulalari ayni sekilde çalisir kalmamasidir. Çocuklar genellikle ceza önlemek için arzu, bir otorite figürü ya da / kendi istek ve ihtiyaçlarini karsilamak için arzu lütfen arzusu yoluyla motive. Bu asamada, çocuklar zorluk digerleri üzerindeki etkileri dayali kararlar var. Onlar beni çok odakli. Çocugunuz / kendi seçimleri ve rol etkileri vazgeçirmeye ya da alternatifleri tartismak yardimci olur. “Eger onun oyuncak aldi Johnny hissediyorum yapilan ne düsünüyorsunuz?” “Eger Johnny ve sizinle oynuyor ve o her ikisi de ayni oyuncak oynamak istiyorum dahaki sefere ne yapabilirdi ki?” “Size gereken ne düsünüyorsunuz Simdi ne? ”

Uygunsuz davranislar yerine birçok anne unutmak baska bir alandir. Sadece bir davranis kaldirmak ve çocugun uygun bir alternatif bekleyemezsiniz. Çogu yetiskin bunu bile. Örnegin, insanlar sigarayi birakmak çalistiginizda, bir davranis ortadan kaldirarak vardir. Onlar aliskanlik disinda füme ve dinlenmek için. Simdi onlar sikilmis veya stresli zaman yapacak baska bir sey bulmak zorunda. Genellikle insanlar çilginca genellikle eski davranis (yerine örnegin sigara yeme) kadar kötü olmak biter yeni bir davranis bulmaya baslar. Bir davranis cezalandirmak zaman, kabul edilebilir bir alternatif olacagini çocuk ile görüsmek emin olun. Bazen çocuk rol için yardimci olur.

Kötü davranis ortadan kaldirmak için baska bir yol ödüllendirici iyi davranis geregidir. Degil mi??? Evet, bu dogrudur. Bir düsünün, ayni zamanda ortalama ve nazik olabilir? Yalan ve ayni zamanda gerçegi söylemek olabilir mi? Her günah için karsilik gelen bir erdem yoktur. Eger sürekli bu davranislari ödüllendirmek, çocugun yanlis seyler yapmak için daha az motive olacaktir. Ödüller mutlaka maddi ödüller anlamina gelmez. Daha önce de söyledigim gibi, birçok çocuk otorite figürlerine onay motive. Düzenli olarak sözlü övgü vermek. Özellikle iyi bir sey yaparsaniz, onlari bir sertifika olun. Bu tür Büyükanne veya papaz olarak saygi insanlarla iyi isler paylasmak için emin olun.

Son olarak tutarlilik. Bir keresinde yillar önce Dr Phil (Evet, psikoterapist çok Dr Phil izle) izliyordum ve dedi “kazanmak degil bir savas almak asla.” Eger bir kural yaparsaniz, bu yapabilirsiniz biridir emin olmak ve istekli izlemek ve uygun sekilde ödüllendirmek veya cezalandirmak. Bos tehditler yaparsaniz, davranis her tek örnek cezalandirmak için basarisiz veya daha az bir sonucu için vermek, çocuk kazanir.

Ben de bu suçlu degilim. Ben çok tutarli duyuyorum çogu zaman, ama yatakta zamanda, bir keman gibi beni oynar. Oglum ne dügmeleri uzun kadar kalmak almak için itmek için erken ögrendim. Ben onu sokmak ve sertçe “acil bir durum ya da lazimlik zorunda sürece yataktan alamadim.” Eh, bu in-ya da disinda duruma göre ilk oldugunu söyleyebilirim. Biliyordum önce, her gece onu sokmak olacak ve 15 dakika sonra lazimlik olacak kadar olur — hakli yatmadan önce gitti bile. Tamam, o gerçekten bu yüzden oluruna birakmak, gitti. Sonra o aç oldugunu söyledi eger o kadar uzun kalmak olabilir anladim. Bir keresinde “hayir” onu anlatmaya çalistim ve o aglamaya basladi “Ama anne, ben aç olmak istemiyorum …” Ben oyulmus. O 3 oldu. Daha sonra canavarlar için oda kontrol …. ve bu yüzden 2 saatlik rutin içine kendini çalisti kadar geldi. Ben o bile baba evde iken bunu deneyin vermedi, ancak fark ettim. O ben oynanan fark etti, ve kayip sonra oldu! Abdülmecid Sikma, onlari çok gevseme çok daha zordur.

Bir sinir krizi için verirseniz ayni prensip geçerlidir. Çocuk bir noktaya sey tahammül Eger pes ne esik ögrenir, sonra onu durdurmak için almak için vermek, sadece nerede sonraki baslatmak için onu ögretti. Bu ise yaramazsa, o ne yaparsiniz Yani sonunda içeri verecek bulmaktan içine biraz daha fazla enerji koyacagiz? Evet, güçlü ol. Enerji gerekli ya da ceza ödül daha büyük oldugunda, sinir krizi durur. Dilerse bir savas baslatmak ve bu sadece daha inatçi çocuk yaratir çünkü onu görmek için çöp yok. Biz kasabadan yaklasik 30 mil yasiyor. Alisveris gitmek bir çile oldugunu. Oglum isi nefret ediyor. Ben kendim gidip, o misbehaves, biz sadece birakin ve biz eve döndügünüzde o bir ayricalik kaybeder. Babasi varsa, onlar alisveris bitirdim kadar duvara disarida oturmak gidin. Eger Florida’da Temmuz ayinda onun için oldugunu ne kadar sefil hayal edebiliyorum. Onlar sadece iki kez 5 yil yapmak zorunda. O biz takip edecegini bilir simdi, sadece o tehdidi davranislari kadar düzeltmek için yeterlidir.

Ben ceza söz bu makalenin bir çok geçirdim. Sana baslangiçta, açik somut ve tutarli ve iyi davranislari ödüllendirmek ise, çok daha az kötü davranislari olacagini yinelemek istiyorum. Bu nedenle, beklentilerin bir listesini yapin. Çocugunuz ile üzerine gidin ve o hepsi ne anlama geldigini anladigindan emin olun. Sonuçlari bir listesini yapin — Ne kayip ve ne kadar uzun olacak. (Bu cezayi suça uygun tam olarak ne yapmak için fikir almak kadar muhtemelen bu ile tamircilik olacaktir.) Sürekli ve liberal övgü ve iyi davranislari vurgulayin. Kötü davranislar ortaya çiktiginda, hemen ve sakin bir sekilde bunlari düzeltin. Çocugun zaman asimi sona erdiginde, o yanlis ne onunla islemek için emin olun, neden baskalarinin ve ne o farkli bir dahaki sefere yapmaliyim etkiledi nasil, yanlis oldu. O zaman gidelim. Tekrar tekrar yukari getirerek sadece çocuk utanç ve sonuçlari iyilestirmek degil.