gençler-genç stres yükselterek

Genç stres anlamak, biz ergenlik döneminde ebeveynlik önemi hakkinda farkindaligi artirmak ve saglikli gençler yetistirmek için etkili araçlar saglar. Aksi takdirde vücudumuzun ve zihinleri yasam degisiklikleri tepki yol olarak tanimlanan “dövüs veya kaç” yaniti, daha tibbi terimler bilinen Stres, bizim kalp atislari, hizlari bizim metabolizmasini artirir ve farkindaligimizi artiriyor.

Ergenlik, fiziksel, duygusal, sosyal ve akademik degisiklikler dahil olmak üzere birçok büyük önemli degisiklikler, bir süre oldugu için, birçok gençler inkar edilemez ele kritik bir konudur yasam ve genç stres baska bir zamanda daha fazla stres altinda anlasilir vardir.

Bu stres bir düsük seviyede bizim çevre ile uyum halinde bize tutmak, bizim için iyi olabilir. Uzun süre bu stres son, bunlar duygusal, davranissal ve hatta fiziksel belirtiler çesitli gerginlik ve tezahür kendisi sabit bir durumda bize tutmak ve stres belirtileri farkli bireyler arasinda çok farklilik gösterir. Buna ek olarak, genç yillarda asiri genç stres sonraki yasaminda fiziksel hem de zihinsel sagligi üzerine olumsuz bir etkisi olabilir. Örnegin, genç stres depresyon gelisimi için bir risk faktörü, intihar ya da diger tehlikeli davranislari riski tasiyan ciddi bir durumdur.

Çalismalar:

1. Lise son sinif ögrencisi yaklasik üçte asiri içme vardir
2. 15 yas ile 19 gençler için, intihar orani 1970 ve 1990 yillari arasinda iki katina; bugünkü gençler 10 kadar yüzde en az iki kati kadar ciddiye dikkate alinarak, her yil intihar girisiminde tahmin edilmektedir;
3. 100.000 ‘den fazla gençlik her yil kalmak için güvenli bir yer olmadan evsiz ya da kaçanlar vardir.
4. Gençler yüzde 5 bir sonraki yemek kaynagi endise.
5. Gençler yarisi evlerinin bir yönü siddet, okul veya toplum hayatindan güvenli hissetmiyorum rapor yakin
6. En onlarin toplum insanlar tarafindan ya da çevrelerindeki yetiskinler ve rol modelleri bakim oldugunu degerli oldugunu hissetmiyorum.

Genç stres de ve onlari desteklemelidir olabilir sistemleri kusatma veya kötü fonksiyonu altinda gerçeginden büyütür. Ebeveynler ve onlarin hayatinda diger yetiskin çocuklarina kullanilamaz ortamlarda uzun saatler çalisiyoruz; okulun yapilar genellikle ögrencilerin ögrenme ihtiyaçlarini karsilamak olmayan yollarla kurulur; kitle iletisim araçlari hakkinda asagilayici veya yaniltici bilgi gönderiyor genel ve çok sayida bölgede gençler sonucunda gençler kisa devre yoksullugun veya ayarlari öncelikleri ile mücadele.

Genç stres ve etkileri anlayarak bu gençler, anne ve bir bütün olarak toplum üzerindeki, basariyla gençler yetistirme kolektif çabalari için bir araç olarak hizmet veren, eklenen bilgi bir dalgalanma etkisi umuyoruz etmektir.