Her yeni anne bilmeniz gerekir ne yorgunluk önlemek için 5 ipucu

Kendi yeni bir bebek bakimi duygusal ve fiziksel sagligi üzerinde olumsuz sekilde etkileyebilir. Tam bir gece, AOS uyku almiyorum gelen uyusuk ve karamsar hissediyorum. Bebeginiz ile, düzenli beslenme ve yatistirici için AOS talepleri, orada, sürekli yorgun hissediyorsaniz kurtarmak için sadece bir yol AOS endise. Eger tükenme benzer duygular kanitlamak için önce ne geçiyor anne olarak izole bir deneyim degildir emin olabilirsiniz. Deneyimli bir anne olarak, kendi basima ve diger anneler yardimi ile yorgunluk ve bitkinlik ile mücadele için bazi etkili yollar buldular.

Eger denemek isteyebilirsiniz bazi ipuçlari:

Ipucu 1: hayatinizi kolaylastirin. Bunlari gerçeklestirmek için, içinde her gün ve (24) yirmi dört saat sadece yapmak o kadar çok sey ile, zaman ve enerji yönetmek için en iyi yolu görevleri sinirlamak ve öncelik etmektir. Yapilacaklar kisa bir listesi basarmak kolaydir. Günlük küçük görevler tamamlanmasi da tatmin duygusu verecektir.

Ipucu 2: zaman yapabilirsiniz Uyku. Bebeginiz geceleri uyanik devam ederse, o gün boyunca uykuda olacagi kesindir. Uyku da bir kismini kaybetmis saat yakalamak için bu firsati yakala. Bebeginiz uyanir zaman, sen, besleme temizlik ve bebek sarilma baska bir tur için kendinizi sarj olacak. Su anda ev tutmak konusunda endiselenmenize çalisin. Su anda kendinizi ve bebek bakimi için degerli enerji kullanarak daha iyi.

Ipucu 3: Kendiniz için zaman yaratin. Eger kendinize iyi bakin zaman bencil olmak degildir. Unutmayin yapabilirsiniz ki, iyi duygu degilseniz AOT bebeginizin ilgilenecegim. Don, AOT, kisa bir banyo köpügü alarak bir kitabin bazi sayfalari okuma, ya da telefonda yakin arkadasi yetismeye suçlu hissediyorum. Yapmaniz ve günde en az bir kez bir etkinlik sikmak için bir saatten fazla sürebilir küçük faaliyetlerini ortaya çikarmak. Yalniz zaman kisa molalar ve anlar sizin için de-stres için gereklidir.

Ipucu 4: bir destek grubuna katilin. Bu yorgunluk karsi savasta yalniz degilsiniz. En yeni anne de, onunla mücadele. Yerel YMCA büyük olasilikla sizin gibi yeni anne bulabilirler. Internet ayni zamanda yeni annelerin olusan tartisma gruplari bulmak için degerli bir araçtir. Yeni anne çevrili ve onlardan ayni deneyimleri isitme olmak güven verici olabilir. Eger birbirleriyle fikir alisverisinde ederken, ayni zamanda evde kullanabileceginiz degerli ipuçlari ögrenebilirsiniz.

Ipucu 5: vücudunuzun besler. Yeni anneler dogum iyilesmek için zaman ayirin. Bebek bakimi vücudunuzun deneyimlerini sadece yorgunluk yol ama olmadigini sürekli stres de saglik için tehlikeli olabilir. Taze meyve ve sebze gibi vitamin ve mineraller ile yüklü gidalar, iyilesmesine katkida enerji düzeylerini artirmak ve strese karsi vücudun, AOS direncini artirir.

Gerçekten de, yeni bir anne yorgunluk muzdarip egilimli. Yorgun duygu vücudun çok fazla yapiyor bir isareti olarak mademki, kendinizi bakimi ve destek için baskalarina çevirerek mücadele edebilirsiniz. Bu, her annenin fiziksel ve duygusal, kendini saglikli tutmak için ne yapmalari gerektigini AOS.