misbehaved çocuklarla nasil basa çikilacagi

Yani asi çocuklar için ögrenmek ister misin? Ilk bir bebek görülen, ancak çocuk okul yasina zaman, asi davranislari ebeveynler, ögretmenler ve digerleri için ciddi bir sorun olabilir eger zaman inatçilik ve meydan okuma sevimli ve erken görünebilir. Asi çocuk tasima bazi ebeveynlik yardim almak için okumaya devam edin.

Çocuklarin asi davranisi gidermek için, ilk adim açik ve tanimlanmis sinirlar ayarlamaktir. Eger kabul edilebilir ve kabul edilemez kabul davranis için kurallar bir listesini yapin. Daha sonra çocuklar bu kurallari ögretmek ve onlara uymak emin olun. Tüm ücret ödemeden kurallarin yorumlanmasinda belirsizlik kaçinin. Erken çocuk gelisimi uzmanlari çocuklar gerçekten ihtiyaç ve belirlenen sinirlari istediginiz arastirmalar göstermektedir. Bu sinirlar belirlendikten sonra, çogu çocuk kurallarina saygi gösterecektir.

Asi davranislari genellikle ilgi için umutsuz bir çiglik katidir. Çocugunuzla vakit geçirmek ve sadece onlarla eglenmek deneyin. Bu faaliyetleri gün her dakika plani gerekmez. Vakit sadece size getir götür islerini çalistirdiginizda birlikte çocugunuzun alarak ya da yemek yaparken onu mutfak masasinda ödevini yapmak için izin beraberinde getirebilir. Bu beraberlik duygulari tesvik ve güvensizlik kaynaklaniyor asi davranislari azaltabilir.

Ancak ebeveyn yardim baska bir parça anne olarak, ayni zamanda sonuçlar elde edecek makul cezalar ayarlamaniz gerekir olmasidir. Tüm çocuklar farklidir. Ceza topraklama ise baska bir çocugun parasi azalir almak için daha hizli tepki ise çocuk, hizli yanit verebilir. Ebeveynler ceza biçimi olarak isleri kullanmaktan kaçinmalisiniz. Çocuk isleri ceza olmadigini zihniyet altinda tesvik edilmelidir; çocuk para almadan isleri sadece bir aile olmanin bir parçasi olarak gerekli oldugunu ögrenmelidir.

Durum çocuklariniz bu kötü davranisini anlamak için kötü ve iyi davranis iyidir. Bu iyi kalpli çocuklar için asi çocuk dönüstürme sürecini kolaylastiracaktir. Çocugunuzun iyi davranislari ödüllendirerek gerçeklestirebilirsiniz. Pozitif takviye çocugunuza güçlü bir mesaj tasir. Iyi eylemler için övgü alan çocuklar ayni övgü almaya devam etmek için benzer bir sekilde hareket için daha çok çaba.