Nguang Nguek-Fluek tarafindan egitici oyuncaklar

Okul yapma ya da bir angarya ya da bir sey sikici ögrenme cinayet daha kötü bir suçtur. Gelecek bizim gelecek nesil elindedir ve kabiz ögrenme eski yollar sopa, hepimiz geçmiste yasayan ve herhangi bir ilerleme yapmak mümkün olmayacaktir. Çocuklar ögrenmek ve eglenmek için yöntemlerden biri onlara egitici oyuncaklar vermektir.

Bir egitici oyuncak siradan bir oyuncak farkli bir seydir. Oyuncak çocuk, yetiskin veya evcil hayvanlar tarafindan oyunda kullanilan seydir. Bir oyuncak bu oyuncak oyun açikça tanimlanmis degildir hedefleri bir oyun farklidir. Birçok ürün oyuncak olarak hizmet üretilmektedir, ancak baska amaçlar için üretilen ürünler de oyuncak olarak kullanilabilir. Bu nedenle, egitici oyuncaklar çocuklarin ögrenme ve ayni zamanda eglenmek için bir amaç ile olusturulan oyuncak. Egitici oyuncaklar birkaç örnek bakalim.

Son zamanlarda piyasaya ve bu büyük alimi aldik birkaç birçok egitici oyuncaklar olmustur. Hiç konusun ve Yazim duydun mu? Konusun ve Yazim 1970’lerin sonlarinda Texas Instruments tarafindan olusturuldu. Speak & Spell da konusun ve okuyun ve konusun ve Matematik dahil üç parçali bir konusma egitici oyuncak serisinin ilk oldu. Speak & Spell Amerika Birlesik Devletleri, Kanada ve Avrupa’da satildi, özgün, okur-yazar hale alfabe büyü ve ögrenmek için ögrenmek için küçük çocuklara yardim için bir araç olarak ilan edildi. Speak & Spell membran klavye etrafinda açik mavi sinir ile sari renk düzeni ile ayri bir orangish-kirmizi vardi. Erken Speak & Spell birimleri 1978 yilinda satildi. Türevleri konusun ve okuyun, mavi ve yesil desenli sari ve okudugunu anlama odakli olan ve konusun ve Matematik (Ingiltere’de Matematik), mavi ve turuncu gri ve matematik merkezli dahil. Bir Fransiz, Speak & Spell La Dictee Magique, öncelikle Kanada’da satildi.

Gördügümüz bir diger egitici oyuncak Geniac oldugunu. Geniac altmisli ile 1955 Edmund Berkeley tarafindan tasarlanan ve pazarlanan bir “bilgisayar” olarak fatura bir egitici oyuncak oldu. Adi için durdu “Genius Neredeyse otomatik bilgisayar.”

Temelde bir döner anahtar insaat seti, Geniac pirinç jumper takili olabilir içine alti delikli sunta jantlar, içeriyordu. Hiçbir röleleri, tüpler veya transistör; hiç aktif unsurlari vardi. Tüm siralama bazen oldukça karmasik baskili yönergeleri izleyerek, operatör tarafindan elle yapildi (bu yönde bu tekerlegi çevirmek, bu isik isiklar, vb)

Talimat kitap köprü konumlu ve bir dizi olusturmak için baglanti semalari verdi “bilgisayarlar.” Kuru bir hücreden elektrik akimi bir veya daha fazla el feneri ampul isik döner anahtar üzerinden yönlendirilir edildi. Oldukça karmasik Boole denklem gerçeklesmesi için izin kiti, bu nedenle “bilgisayar” davranisini bazen ilginç olabilir.

Tipik bir proje “erkeklik-feminity test” idi. Kullanici gibi on soru, cevap talimati verildi “bir çocuk için daha iyi bir oyuncak yapar Hangi:. A) bebek, b) bir oyuncak kamyon” Her “bir” cevap için, bir tekerlek bir konum saat yönünde döndü, her “b” cevap, baska bir tekerlek bir konum saat yönünde döndü. Devre kablo etkili iki simidi konumlari göre, ve daha fazla dönmüstü hangi tekerlek bagli olarak “daha erkeksi” ya da “daha kadinsi” ampul yakti.

Yaygin bilim ve elektronik dergilerde ilan, Geniac ilk olan pek çok genç saglanan uygulamali giris bilgisayar kavram ve Boole mantigi.

Brainiac adli benzer bir ürün, daha sonra tanitildi, bu sadece üç döner anahtar için esas hüküm ile Geniac bir düsük maliyetli versiyonu oldu.

Sevdigim en iyi ancak Denshi Blok oldugunu. Denshi bloklar temelde bloklari gelir oyuncak. Büyüklügü ve Denshi blok sekli onlar olan kiti baglidir. Belirli bir kit bloklari ayni yükseklikte olmasi, genellikle birkaç santimetre ve iki tarafinda birkaç santimetre dikdörtgen bir alani kapsayacak. Onlar kareler bir izgara içine uyacak sekilde tasarlanmis, böylece bloklar her zaman sadece bir kare isgal bloklarin çogunlugu ile, bu kareler bazi dikdörtgen alani isgal edilir.

Gakken EX-150 birçok Denshi blok. En bloklar örnegin bir direnç için ya tek bir elektronik komponent,, ya da sadece bazi kablo içerir. Bazi siradisi bloklar karmasik bir örnek için devre, Gakken EX-Sistemde bir ses sentezleyici veya Gakken FX-Sistemde bir mikrobilgisayar içerir. Genellikle, blok içeriginin sematik bir temsilidir onun üstüne basilir.

Her blogun iki tarafinda iki blok yerlestirildiginde yan-yana, bunlarin metal seritler, aralarinda elektrik akisina izin veren ve böylece dokunun iletken bir metal serit vardir.

Bir devre iki boyutlu bir tablo içinde Denshi blok bir yapilandirma koyarak insa edilmistir. Nerede kilavuzunda bloklari yerlestirmek için devre olusturmak için talimatlar sadece göstermek gerekir. Çünkü iki boyutlu düzeni ve bloklar üzerindeki etiket, bloklar arasinda bir yapilandirma devresinin sematik benzemektedir.

Bu çocuklar ile oynamak için eglenceli ve ilgi çekici bulacagini oyuncak. Veli olarak, bizim çocuklar egitici oyuncaklar ile ögrenme süreci zevk izin vermelisiniz.