okullarda yapi malzemeleri sagliksiz hava bir rol oynayabilir

Birçok çocuk kendi okullarinda iç hava kalitesi sorunlari maruz edilmektedir.

Çogu kez, bu sorunlar okullarda yapiminda kullanilan malzemeler baglanabilir, bunlarin birçok kalip için bir besin kaynagi saglar.

Hatta en iyi bina tasarimi ile, nem olasilikla bir noktada bütün okullarda mevcut olacak, yapi malzemeleri seçimi kalip neden zarar miktarini azaltarak ya da ortadan kaldirarak için çok önemlidir bu yüzden.

Baslikli Ulusal Beton Duvar Dernegi tarafindan üretilen bir yeni bir video “Akilli Bina Okullar: Bir Egitimli Yatirim yapma mi?” okul binalari ve topluluklara maliyet kalip sorunu dikkat çekiyor.

“Texas sahamizda, terk edilmis ve kalip dolu bir 18 aylik okul var,” Chris Huckabee, mimarlik firmasi Huckabee & Associates CEO’su ve yüksek performansli okul tasarim sik sik ögretim görevlisi söyledi. “Bu tabii ki vergi mükellefleri ya da okul yöneticileri ile popüler degil.”

Video beton ciddi kalip sorunlarina çözüm olan Kuzey Amerika genelinde okullar sergiliyor. Kalip zarar vermez çünkü tas ile insa edilmistir – Huckabee yaptigi sirket 1.000 ‘den-daha insa ettigi okullarin tüm belirtiyor.

“Okullar toplumda yerler ve biz onlari zaman test standi istiyorum,” video özellikli Huckabee, okul mimarlar, bir okul baskomiser ve büyük bir okul bölümü için bir tesisleri müdürü ile birlikte söyledi. Okul yapiminda beton duvar tüm lehine kullanilmasi, kalip, rüzgar ve yangina dayanikli oldugu için, dayanikli, korumak için enerji verimli ve kolay.