nasil kabadayi – geçirmez çocugunuzun

Eger “zorba geçirmez” için yapabileceginiz ilk sey çocugunuzun haberdar olmaktir.

Bir dedektif olun: Iste çocugunuzun zorbalik bir kurbani olabilir bazi isaretler vardir:

• Çocugunuz aniden okula gitmek için daha az istekli hale gelir ve evde kalmak sorarak veya hastalik taklit bu gösterir. Sizin çocuk da herhangi bir neden okuldan önce veya sonra aglayabilir.
• Çocugunuzun esyalarini veya para kayip ve onlar gitti neden olarak iyi bir açiklama yok dikkat edin.
• Çocugunuz yatak islatma gibi uyku sorunlariniz baslar.
• Çocugunuz normalden daha fazla sinirli ve / veya az ilgi gösteren baslar sosyal faaliyetlerdir.
• Çocugunuzun notlari ve / veya sinif davranis kayma baslar.
• Bu tür morluklar, kesikler, hurda ve yirtik giysi gibi zorbalik fiziksel belirtilerini görürüz.

Türleri bilin. Zorbalik sadece fiziksel bir hareket degildir. Zorbalik birçok farkli türü vardir:

• Fiziksel zorbalik, vurma shoving, tekme ve fiziksel zarar baska tür tehditleri içerir.
• Sözel zorbalik genellikle isim arama ve alay içerir.
• zorbalik Duygusal kizlar arasinda oldukça yaygindir. Bu ince ve sik sik sosyal dislanma ve yayilan söylenti içerir.
• Siber zorbalik oldukça yenidir, ama yine de zararlidir. Çocuklar e-posta, anlik mesaj ve sohbet odalari yoluyla baskalarina taciz andir.

Muhtemelen Hedefler belirleyin. Bazi çocuklar digerlerinden daha zorbalari hedefleri olmak sadece daha yatkindir. Zorbalik çocuklarin ortak özellikleri sunlardir

• fiziksel küçük ve kendilerini savunmak için daha az mümkün olanlar
Bu kilolu olarak fiziksel olarak farkli oldugunu • Bu, akne egilimli ya da gözlük veya parantez giymek için gerekli
, Utangaç pasif ve kolay tehdit kim • Bu
• oldukça çocuklar gibi sinif “dedikodu masali” olarak bilinen haline baskalarina ya da çocuklar için can sikici olabilir aliskanliklari var çocuklar olarak kurulmus “toplumsal kurallar” takip olmayanlar.

Çocugunuza yardimci olmak için yapabileceginiz ikinci sey onlara kendilerine yardimci olmak için gereken becerileri vermek:

• öfke ve hayal kirikligi duygularini kontrol edin. Onlar diger insanlar üzerinde ve ne zaman hedefleri üzgün ya da kizgin, bu yakitlar zorbalik devam etmek onlarin ihtiyaci olsun görmek tutun güç gelisirler Bullies.
Onlar savasmaya gerektigini • Stres. Sen çocuk agir yarali olabilir kabadayi eski, özellikle de güçlü ya da çocugunuzun daha büyük. Ayrica, geri mücadele, okul disiplin ve hatta hukuki sorunlar gibi daha sorunlara neden olabilir.
• “uzun yürüyüs ve yürüyüp” nasil çocugunuza ögretin. Rolü ona alarak çocugunuzla oyun ya da onu durdurmak için ve daha sonra güvenle yürümeye kabadayi söyleyin – ve her sey boyunca sakin kalmak.
• Böyle bir rehber ögretmen, ögretmen veya antrenör olarak bu konuda baskalarina konusmak için çocugunuzu tesvik edin – ayni zamanda onlara bazi kati destek verebilir birisi çocugunuzun güvenir.
• dostum sistemi kullanmak için çocugunuzun hatirlatin. Çocugunuz zorbalik oldugu günün belirli saatlerinde varsa, ona sahip ya da onu bu süre içinde kendi yaninda sopa birkaç arkadas askere.

Eger zorbalik sürece bu ne anlamak gerçekten zordur. Bu becerileri tüm çocuklara ögretmek oldugunu bir yolu dövüs sanatlari geçer. Ben bilmeli. Ben lise benim geçen yil okul sirasinda her zaman küçük bir çocuk oldu. Ben zorbalik zaman ben her zaman kendimi getirdi söylendi. Ben kontrol biraz disari, kabul ediyorum, ama beni yenmek için benden soran insanlar bir sekilde daha büyük? Öyle düsünmüyorum.

Ben dövüs sanatlari basladigimda Sonunda bu adamlar onu geri vermek mümkün olacagini düsündüm! Ne ögrendim ancak, çok farkli oldu. Geri mücadele için zorluklar atlatmanin yolu degildi ve her zaman birisi daha büyük ya da daha iyi oldugunu saygili bir sekilde ögrendim.

Ben de korku kontrol ögrendim. Al sonra, haftada iki kez ben insanlarla eslestirme nerede iyi dövüs sanatçilari ve daha da büyük insanlar benim için çalisti kendini savunma teknikleri uygulayarak. Ben dogru kararlar yapmaktan sik sik güneslikler hepimizi duygu disari siddetle nasil basa ögrendim. Hala uzak bir kavgadan yürüdü bunu yapmak için dogru sey oldugunu ve ona zarar korkuyordu çünkü kisinin korkuyordum ama çünkü, degil hissettim güç hatirliyorum. Bu ben yürüdü ve ben onlar bana zarar korkuyordu çünkü bazen onlardan uzak kostu zaman ne gibi oldugunu daha yol farkliydi.

Hiçbir zorbalik mücadele tek biçimi yoluyla dövüs sanatlari egitim oldugunu. Bu dövüs sanatlari geri benlik saygisi kurmak ve onlari kisisel güç veren durumu kontrol edebilirsiniz gibi kisi hissettirecek sadece. Dövüs sanatlari duygularini ve bedenlerini kontrol etmek için çocuk ögretir. Ayrica onlarin hapsedilmis duygular için bir çikis verir. Ve bunu kullanmak olmalidir, onlar gitmek için hazir etkili kendini savunma becerileri var.

Ancak tüm dövüs sanatlari okullari ya da dövüs sanatlari ögretmenleri bu özellikleri ögretmek için biliyorum. Bir okul Toplama sadece en yakin okul ve kayit çocugunuz olacak kadar kolay degildir. Bu sizin çocugunuz için yapmak ve arastirilmasi gereken en önemli karar olabilir. Ben burada gitmek için yer yok ama bizim web sayfasina gidin ve bir okul almak için nasil bir serbest tüketici rehber alabilirsiniz.

Çocugunuz sadece huysuzluk ya da onun yasi bir ortak özelligi olarak onu geçemiyor farkli hareket görünüyorsa. Orada derin sorunlari olmasi ve hayatin degisen olabilir inan bana olabilir.