sizin yemek saatleri daha lezzetli hale

Beslenme sorunu olan bir çocuk sahibi bütün aile için yemek zamanlari zorlastirabilir. Ögün saatleri herkes için stresli olabilir, ve tüm aile birlikte yemek oturarak korku gelebilir. Herkes için daha keyifli yemek yapabilirsiniz bazi basit stratejiler vardir.

Mealtimes için rutin bir ayarlama çocugunuzun rahat yapiminda çok önemlidir. Bu ona yardimci olur / onu ne olacagini biliyorum. Asagida yemek zamani program size içerebilir birkaç öneri:

5-10 dakikalik bir gelismis bildirim saglayin. Bu çocugunuzun zaman su anda ne yaptigini tamamlamak için izin verir ve ayni zamanda onun / geliyor ne için zihinsel hazirlik için ona zaman verir.

Masada yemek koyarak, ya da bir dua söyleyerek, bu el yikama gibi masaya hareketli çocugunuzun yardimci olmak için bir etkinlik ekleyin.

Aileniz oturmus sonra, çocugunuzun s / onlarin plaka koymak ne seçmek için izin gida geçmek. Eger en az bir sey s hizmet / o yemek saglamak isteyeceksiniz.

Çocugunuzun s / o / o plaka üzerinde küçük bir bölümü koymak sormak yemeyi tercih etmedigini yakin gida tolere noktasinda ise. S / o yenmesi için gida ile plaka üzerinde olmasi hazir degilse ayri bir plaka saglayabilir. Çocugunuzun s / o bu yemek yemek beklenmiyor, ama s / o istiyorsaniz s / o deneyebilirsiniz bildirmek için emin olun.

Aile kendi yemek yemelisiniz. Bu süre içinde anne olumlu açiklamalar yaparak, gida hakkinda konusmak iyi bir rol model olmalidir.

Yemek bittiginde, bu, tablo temizleyerek bulasik veya el ve yüz temizligi gibi bir faaliyet yemek zamani rutin kapatma getirmekte yardimci olacaktir.

Çocugunuz için yemek zamanlari verimli hale getirmek için, en az bir kisi onu / onunla yemek gerekir. Çocugun iyi bir rol modeli olmasi ise, bir yetiskin her ögünde çocukla yemelisiniz. Bu ayni zamanda her kisi yiyor bu gida hakkinda olumlu iletisim için bir firsat tesvik eder.

Çocugunuzun gidalarin çesitli etrafinda olmak tolere edebilir ise, ona sahip olabilir / onu yemek hazirlanmasinda size yardimci. Yemek hazirlama yemek zamani için çocugunuzun hazirlamak için harika bir yoldur, ve ayrica gida yemis gereken herhangi bir beklentisi olmadan onu / gida onu poz verir. Çocugunuzun s / o hazirladi, ya da bazi maddeler denemek için cazip olabilir bir sey yemek seçebilirsiniz.

Yemek zamani rutinleri uygulamak için zaman ayirdiginiz çocugunuzun daha iyi bir yiyen haline yardimci önemli bir parçasidir. Zaten bir yemek zamani rutin varsa, burada belirtilen bazi fikirleri içerecek sekilde genisletmek veya degistirmek nasil düsünmek. Eger çocuklu bir yemek zamani rutin kurulan asla varsa, o zaman bir rutin aileniz için neye benzeyecegini düsünmeye biraz zaman harcamak. Burada birlikte çok keyifli yemek saatleri için var!